Jak wykorzystać wiedzę o chodzeniu w praktyce? Z wpisów zebranych w tym blogu, wiesz już, co zachodzi w organizmie podczas chodzenia i jaki ma to wpływ na ciało i umysł. Czas zrobić użytek z tej wiedzy na spacerze.
Ćwiczenia proponowane w kolejnych wpisach, opierają się na naukowych podstawach. Chociaż mogą wydawać się proste i łatwe, wcale takie nie są. Za to prawidłowo, dokładnie i regularnie wykonywane, przynoszą zaskakująco dobre i trwałe rezultaty.
Chodzenie to aktywność idealna dla ćwiczeń typu ciało – umysł. Ułatwia ich wykonywanie oraz przyśpiesza i potęguje efekty. Podczas regularnych, energicznych spacerów chudniemy, poprawiamy swoje zdrowie, odporność, kondycję, wytrzymałość i samopoczucie. To dzieje się samo, przy okazji, nie musimy nic robić, wystarczy iść.
Chodzenie ma nam do zaoferowania o wiele więcej
Stawiając kolejne kroki, możesz jednocześnie ćwiczyć i przezwyciężać lęki, przeciwdziałać depresji, trenować silną wolę, wytrwałość, zdolność osiągania celów, kształtować nawyki, zmieniać przekonania, zwiększać uważność, poprawiać pamięć i kreatywność oraz zdolności rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji.
A przy tym możesz świetnie się bawić!
Warto jednak pamiętać, że pojedyncze ćwiczenia, wykonywane raz na jakiś czas, dadzą Ci co najwyżej poczucie chwilowej ulgi, pozwolą na krótko uspokoić się, zrelaksować i poprawić samopoczucie. Jeśli chcesz osiągnąć trwałe efekty i zmiany w swoim nastawieniu, myśleniu, zachowaniu i życiu, ćwicz regularnie przez odpowiednio długi czas.
Podobnie jak na siłowni, powtarzaj całe zestawy ćwiczeń dobranych pod kątem ich skuteczności, efektywności i osiągnięcia wyznaczonych celów. Pamiętaj też o ciągłym urozmaicaniu treningów i stopniowym zwiększaniu ich trudności. Wykonując każde ćwiczenie umysłu, zadbaj najpierw o prawidłową postawę i pracę ciała oraz właściwe oddychanie podczas chodzenia. Od tego zacznijmy: https://chodziociebie.com/postawa-chodziarza-jak-chodzic-zeby-do-czegos-dojsc/?preview_id=2861&preview_nonce=a4ff3a3b1b&preview=true&_thumbnail_id=2862.